Polityka cookies

Nasza strona do poprawnego działania wykorzystuje ciasteczka, o których możesz przeczytać w naszej polityce prywatności.

Poprzez zamknięcie tego komunikatu wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Akceptuję

Jak prowadzić profesjonalny sekretariat – oprogramowanie do sekretariatu

Z pełną świadomością konsekwencji tych słów powiem: Kto nie był nigdy asystentką/ asystentem, ten nie wie, czym jest prawdziwe życie, a kto prowadzi sekretariat, nie narzeka na brak adrenaliny i nudę w pracy. Aby sekretariat działał właściwe, konieczne jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań technologicznych. Ta inwestycja na dłuższą metę obniży koszty działania przedsiębiorstwa, bo usprawni obieg informacji i kontrolę realizacji zadań firmy. Poza tym nie da się dobrze prowadzić sekretariatu bez odpowiednich narzędzi. Dlaczego? Bo zakres realizowanych przez asystentów zadań jest ogromny i nie uda się wspierać innych bez uprzedniego uzyskania odpowiedniego wsparcia.

Jakie nowe ulgi wprowadził Polski Ład?

Chociaż Polski Ład wśród wielu przedsiębiorców i pracowników cieszy się równie dobrą opinią co barszcz Sosnowskiego, trudno zaprzeczyć, że przyniósł wiele zmian w polskim prawie... Polski Ład, nie roślina rodem z Kaukazu. Księgowi, przedsiębiorcy, pracownicy – każdy z nas odczuł jego wprowadzenie. Chociaż o skutkach Nowego Ładu będziemy mogli porozmawiać dopiero za jakiś czas, już dziś zapraszamy Was na podsumowanie. Sprawdźcie, jakie ulgi przyniósł Wam Polski Ład.

Najem prywatny a Polski Ład – jakie zmiany od 2022 i 2023 roku?

Twoim źródłem dochodów jest najem? Bez względu na to, czy najem zasila Twoje konto prywatne, czy działalność gospodarczą, musisz wiedzieć, że Polski Ład zmienia przepisy związane z najmem. Najwięcej zmian dotyka najmu prywatnego. Do końca 2021r. mogłeś wybrać formę opodatkowania. Od 1 stycznia 2022r. najem prywatny jest opodatkowany ryczałtem a nieruchomości mieszkalne nie mogą być amortyzowane. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Czy pracodawca może zapytać o szczepienie przeciwko COVID-19?

Pandemia COVID-19 i wprowadzane w związku z nią obostrzenia budzą wśród polskich przedsiębiorców i ich pracowników różne, często bardzo silne emocje. Dorównać im może chyba tylko Polski Ład. Od kiedy pojawiła się możliwość zaszczepienia przeciwko COVID-19 w kraju rozgorzały dyskusje zwolenników i przeciwników szczepień.

Czym jest serwer wydruku i jakie daje możliwości?

Serwer wydruku jest jednym z tych produktów, który na przestrzeni kilku ostatnich lat w znacznym stopniu zyskał na zainteresowaniu. Z pewnością duży wpływ na wspomniany wzrost popularności ma fakt, że tego typu narzędzia w dużej mierze przyczyniają się nie tylko do ułatwienia życia, ale także do obniżenia kosztów.

Jak udostępnić klientowi swój magazyn?

Sprzedajesz produkty i chciałbyś robić to online? Masz swoją grupę odbiorców, która regularnie u Ciebie zamawia? Chciałbyś, aby mieli dostęp do zawsze aktualnej bazy Twoich produktów z najnowszymi cenami i możliwością złożenia zamówienia?

Bezpieczne udostępnianie dokumentów w programie do faktur

W czasach, kiedy prywatnie często kilka razy dziennie udostępniamy różne treści – linki, zdjęcia, filmiki, memy, udostępnianie dokumentów kontrahentom powinno być standardem. O ile wysyłka faktury, zamówienia czy oferty e-mailem jest możliwa, o tyle nie każdy program do faktur daje możliwość udostępnienia dokumentu z możliwością jego opłacenia.

Darmowy program do faktur, gotowy na e-Faktura (KSeF)

Uszczelnianie polskiego systemu VAT cały czas przed nami. Darmowy program do faktur abcFaktury jeden z pierwszych gotowy na e-Faktury od KSeF.

Krajowy System e-Faktur – jak się przygotować?

Przedsiębiorcy z całego świata walczą o klienta, rywalizując z konkurencją… Przedsiębiorcy w Polsce pracują głównie w defensywie, ale jak utrzymać gardę, kiedy jak nie Polski Ład, to podwyżka prądu, jak nie podwyżka prądu, to Krajowy System e-Faktur. „Uszczelniamy VAT!” – mówią, a co, poza dostarczaniem contentu twórcom memów robią?

KSeF (e-Faktura) oprogramowanie, które nie potrzebujesz!

Wraz z 1 stycznia ruszył Krajowy System e-Faktur. W roku 2022 – pilotażowo, ale już w roku 2023 fakturowanie e-Fakturą ma być w naszym kraju powszechne. O co chodzi z Krajowym Systemem e-Faktur? Czy dalej można wystawiać faktury papierowe i (dotychczas znane) elektroniczne? Jaki program do faktur jest gotowy na KSeF? Informacje o KSeF (zwanym także: Centralnym Rejestrem Faktur CRF i Centralną Bazą Faktur) znajdziesz w tekście.

Faktura uproszczona – gdzie na paragonie znajdę numer faktury?

A co z fakturami uproszczonymi? Kiedy możemy generować faktury uproszczone? Jak wygenerować taką fakturę i gdzie znaleźć jej numer?

Faktura ryczałtowa - ryczałt ewidencjonowany w 2022 roku

Zasady ogólne, podatek liniowy, karta podatkowa i ryczałt ewidencjonowany. Ta ostatnia forma rozliczania się jest dostępna tylko dla niektórych branż.